karoLINKI - maj 2015

Dopiero co cieszyłam się początkiem wiosny, a już mamy połowę maja. Z jednej strony się cieszę, bo całkiem niedługo zagości przyjemne ciepełko, z drugiej strony przeraża mnie fakt, jak ten czas szybko leci.. W każdy razie, przyszedł czas na kolejne karoLINKI - czyli ciekawe posty, które w ostatnim czasie przykuły moją uwagę. Dzisiaj troszkę o dobrych nawykach, które warto wprowadzić, o prawie autorskim i budowaniu własnego portfolio. Nie zabraknie też czegoś z przymrużeniem oka, ciekawego przepisu oraz świetnego tutoriala.


Na początku kwietnia pisałam, że wiosna to najlepszy czas na zmiany. Jednym z moich postanowień było zwiększenie aktywności fizycznej. Jeśli też chciałabyś zacząć ćwiczyć, ale nie za bardzo wiesz, jak się do tego zabrać, to Estera podaje 7 sposobów, które z pewnością Ci to ułatwią.

Kolejnym moim celem na wiosnę, była zmiana sposobu odżywiania, m.in. więcej warzyw i owoców. Jak każdego roku planujemy posadzić pomidory, paprykę i inne warzywka. Jeśli nie masz własnego ogrodu, to możesz urządzić mini ogródek na własnym parapecie. U Kasi znajdziesz kilka porad, jak zrobić skrzynkę na zioła, jak je sadzić, pielęgnować i wykorzystywać.

Wiosna to także dobry czas na oczyszczenie własnego organizmu. Jedwabna wymienia kilku pomocników, którzy przydadzą się w walce z toksynami, oraz wskazuje czego warto unikać.

Tu kolejne nawyki, które warto wprowadzić. Choć do przyjemnych nie należą, chyba nie trzeba przekonywać, że na dobre wyjdą. Tylko jak się do tego zmusić?

Jeśli kolejny weekend z rzędu spędzasz przed TV czy komputerem to może warto zajrzeć na listę Marty? 

Morze zazwyczaj automatycznie kojarzy nam się z latem. A może warto rozważyć wyjazd przed lub po sezonie? Karola wylicza zarówno zalety, jak i wady takiej wyprawy.
No nie wiem, co Paula ma do koperku w opakowaniu po lodach? Niesamowicie uśmiałam się oglądając te grafiki - jakie to prawdziwe!

Trochę z przymrużeniem oka, trochę na serio. Jeśli zaczęłaś studia lub dopiero o nich myślisz, zobacz jakie pułapki czyhają na Twoją wagę.

Bardzo ciekawy wpis na temat doceniania dziadków. Wiecie czego najbardziej pragnęła moja babcia (a raczej pragnie nadal)? Nie chce żadnych prezentów czy pieniędzy... chce żebym częściej dzwoniła!

Stanowisko niezbyt popularne, bo jak kiedyś pisałam, zasady są passe. Ja zgadzam się z Anią w 100% a Ty?

Stoisz przed dylematem, co włożyć do swojego pierwszego portfolio? Być może pomoże Ci któryś z pomysłów Weroniki. Co prawda post kierowany jest do grafików, ale można go spokojnie odnieść także do fotografów, copywriterów itd...

W tym wpisie znajdziesz sporo praktycznych informacji m.in. na temat wykorzystywania darmowych zdjęć czy kopiowania treści. Cieszy mnie, że Kasia też wspomniała o zachowaniach, które nie do końca naruszają nasze prawa autorskie, ale są zachowaniami nie do końca etycznymi. Sama miałam kiedyś przypadek, gdy osoba ewidentnie zainspirowała się moim wpisem, nie dodając ani jednej myśli od siebie (pisałam o tym we wpisie "Inspiracja czy już plagiat").

Pewnie zauważyłaś, że ostatnio u mnie na topie jest mniszek lekarski. Pisałam o jego urodowych zastosowaniach oraz podzieliłam się przepisem na miód z mniszka lekarskiego. Wczoraj znalazłam przepis na sernik z mniszkiem lekarskim - brzmi ciekawie, prawda?

Uwielbiam konwalie - to moje ulubione kwiaty. Uwielbiam ich wygląd, a zapach mogłabym wąchać całymi dniami. Nie sądziłam, że można ten zapach zamknąć i cieszyć się nim także zimą. Szkoda, że w moim ogródku tak mało tych pięknych kwiatków, bo z pewnością zabrałabym się za produkcję!

15. Rupieciarnia drobiazgów
Jak zwykle na koniec polecam blog jednej z najczęściej komentujących osób. Tym razem zapraszam do Justyny - blog typowo kosmetyczny, ale z nutką lifestylu.

Być może przeoczyłaś:

1. Kilka drobnych rzeczy dla których warto być mamą
2. Komórki macierzyste w kosmetykach czyli Murier C-Shot Vitamin C
3. Okiem Natana: Piękna to głupia?
4. Miód z mniszka lekarskiego - jak zrobić i do czego ci się przyda?
5. Konwalie - piękne i niebezpieczne!
Zapraszam też na KONKURS, który trwa do 24 maja - do wygrania trzy zestawy kosmetyków kolagenowych.


Ja wiesz, karoLINKI mają na celu polecanie i odkrywanie nowych miejsc. To też miejsca dla Ciebie - jeśli przeczytałaś coś ciekawego, lub chcesz polecić swój wpis to śmiało - być może właśnie ten post znajdzie się w następnym wydaniu. Zazwyczaj z komentarzy usuwam wszelkie linki  - w karoLINKACH robię wyjątek.

Komentarze