Jak zrobić kopię zapasową i wgrać nowy szablon w bloggerze

Seria "Porady Blogowe" powraca na bloga. Dostaję od czytelników wiele wiadomości i zapytań w sprawie szablonów, więc co jakiś czas pojawi się notka instruktażowa.

Żeby usystematyzować trochę tą kategorię trzeba zacząć od podstaw. Zanim rozpoczniesz wprowadzanie jakichkolwiek zmian na swoim blogu, zrób kopię zapasową. W razie, gdyby coś poszło nie tak, albo po prostu nowy szablon ci się jednak nie spodobał, jednym ruchem myszki przywrócisz swój poprzedni.

Jak zrobić kopię zapasową i wgrać nowy szablon w bloggerze


Jak zrobić kopię zapasową szablonu?

Zrobienie kopii zapasowej szablonu jest bardzo proste. Wystarczy wejść w pulpit nawigacyjny swojego bloga i wybrać zakładkę "Szablon". Pojawi Ci się poniższe okienko. Wybierz z prawego górnego rogu "Utwórz/przywróć kopię zapasową".

Blogger - jak zrobić kopię zapasową szablonu

W następnym kroku pojawi Ci się kolejne okienko. Naciśnij "Pobierz pełny szablon" i wybierz folder, w którym chcesz go zapisać na dysku . Gotowe! Prawda, że łatwe?

Blogger - jak wgrać szablon

Jak wgrać nowy szablon?

Teraz kolejna rzecz. Być może dostałaś jakiś szablon, albo pobrałaś któryś z darmowych dostępnych w internecie.Jest sporo stron oferujących darmowe skórki do blogów opartych na bloggerze. Wystarczy zapisać je na swój dysk, rozpakować i dodać do bloga. Nie chodzi jednak o to, by skopiować kod i wkleić go u siebie. Jak w takim razie wgrać nowy szablon? Żeby to zrobić, postępuj tak jak wyżej, tylko w ostatnim okienku naciśnij "Przeglądaj" i wybierz plik, który chcesz wgrać. Jeśli wgrywasz darmowy szablon pobrany z internetu, w folderze prawdopodobnie znajdziesz kilka plików - wybierz ten, który jest oznaczony jako "Dokument XML". Następnie wciśnij "Przekaż". Gotowe!

Jeśli chcesz, by jakaś konkretna porada pojawiła się na blogu śmiało pisz w komentarzu!

Komentarze