Baza pod cienie do powiek AVON - (nie) zbędny wydatek?

Używasz bazy pod cienie? A może uważasz, że to zbędny wydatek? Ja do niedawna nie widziałam potrzeby zaopatrzenia się w ten kosmetyk, ale z ciekawości zamówiłam bazę pod cienie do powiek od Avon. Mam w swoim zapasie kilka cieni w kredce konkurencyjnej firmy, które nie grzeszą trwałością. Może też w swojej kolekcji masz cienie, których szkoda Ci wyrzucić, ze względu na ciekawy kolor? Pomyślałam, że być może baza poprawi ich trwałość i tym samym uratuje przed eksportem do kosza. Co się okazało?

Baza pod cienie do powiek

Baza pod cienie schowana jest w prostym, małym, szklanym słoiczku z czarną zakrętką i ma konsystencję lekkiego musu. Łatwo aplikuje się na powiekę, delikatnie ją wygładza i matowi, bardzo dobrze wyrównuje koloryt, a co najważniejsze nie obciąża. Podoba mi się taki efekt - powieka jest ładnie rozświetlona, niedoskonałości ukryte. Często używam tej bazy po prostu jako cielisty, matowy cień.

Baza pod cienie do powiek AVON

A jak się spisuje? Niestety trwałość cieni w kredce (kremie) pozostała niezmieniona. W dalszym ciągu po kilkunastu minutach kolor zbiera się w załamaniu powieki. Po tym zawodzie baza na jakiś czas poszła w odstawkę. Po namyśle, jednak postanowiłam sprawdzić jak zachowuje się w połączeniu z cieniami prasowanymi i mineralnymi. I tu pozytywne zaskoczenie. Baza ładnie wydobywa kolor, który staje się intensywniejszy i po prostu mocniejszy. Poniżej możesz zobaczyć przykładowy efekt (po lewej z bazą, po prawej bez bazy). 

Baza pod cienie do powiek AVON - podbija kolor

W ostatnim czasie poznaję się też z cieniami mineralnymi i baza równie dobrze z nimi współpracuje. Dzięki niej lepiej się trzymają na powiece i łatwiej je blendować (choć tego nadal się uczę).
 Baza pod cienie do powiek AVON - konsystencja musu

Podsumowując - mały, niepozorny kosmetyk, a jednak przydatny. I do tego wielozadaniowy! Ukrywa niedoskonałości, rozjaśnia oraz matowi powieki, podbija kolor cieni i przedłuża ich trwałość. Może być stosowana zarówno pod makijaż, jak i zastąpić cielisty cień. Szkoda, że baza nie sprawdziła się przy kremowych cieniach, choć być może w przypadku cieni innych firm byłoby inaczej - nie miałam okazji sprawdzić.

A Ty używasz bazy?

Nazwa: Avon, Baza pod cienie do powiek
Pojemność: 3 g
Cena: regularna - 21zł, w promocji ok. 13zł
Dostępność: AVON

Komentarze