TRENING UMYSŁU: Proste ćwiczenie na pobudzenie mózgu (koncentracja i podzielność uwagi)

Dzisiejsze ćwiczenie na pobudzenie mózgu (głównie koncentrację i podzielność uwagi) rozpocznie nową serię na blogu. Pisałam w niedawnym poście o moich refleksjach po przeczytaniu książki "Obudź w sobie kreatywność". Nigdy nie miałam problemów z rozwiązywaniem zadań, a wszelkie zagadki logiczne były dla mnie rewelacyjną rozrywką. Zazdrościłam jednak siostrze zdolności do rysowania twarzy, nauki języków i kreatywności. Zazdroszczę mężowi świetnej pamięci do dat i uczenia się historii. Zazdroszczę niektórym blogerkom lekkiego pióra - postów pełnych oryginalnych porównań, niebanalnych skojarzeń... Z kolei ty może jesteś świetnym muzykiem, masz talent do obrazowego pisania, ale wielką męką były (bądź są) zadania matematyczne?

TRENING UMYSŁU: Proste ćwiczenie na pobudzenie mózgu (koncentracja i podzielność uwagi)

Już dawno wiedziałam, że moim mózgiem steruje mały matematyk, mimo, że zawsze chciałam by obok niego zasiadł kreatywny artysta. Niestety ciągle miałam wrażenie, że mój umysł logiczny coraz bardziej się rozwija, a reszta pozostaje daleko w tyle, jakby uśpiona... Z jednej strony chciałam to zmienić, z drugiej ciągle wmawiałam sobie, że "taka moja natura". Są jednak proste ćwiczenia na pobudzenie mózgu do lepszej pracy i nadbudowywanie niezwykle istotnych połączeń między lewą i prawą półkulą.

Postanowiłam nie zazdrościć, ale to zmienić. Zaczęłam trenować swój mózg i wpisałam to na listę rzeczy, które warto zacząć właśnie teraz. Być może i ty chciałabyś pobudzić te partie mózgu, które obecnie są w ukryciu?

Dzisiaj na zachętę jedno ćwiczenie na pobudzenia mózgu. Jeśli sprawi ci trudność to znak, że warto zadbać o swój umysł. Mam nadzieję, że to Cię przekona do rozpoczęcia regularnego treningu. W kolejnych postach napiszę dlaczego warto ćwiczyć mózg, jakie praktyczne korzyści możesz z tego odnieść i to poświęcając na takie zadania zaledwie kilka minut dziennie. 
To jak, gotowa?

Skup się i obejrzyj poniższy filmik. W nim znajdziesz króciutkie zadanie do wykonania. Ten test pozwala sprawdzić na jakim poziomie jest Twoja koncentracja i podzielność uwagi. Ćwiczenie z pozoru wydaje się proste i w tym momencie takie dla mnie jest. Jestem ciekawa jak sobie z nim poradzisz.


I jak ci poszło?

Jeśli nie najlepiej - to obejrzyj filmik jeszcze raz. Zobaczysz, że z każdym razem zadanie będzie o wiele łatwiejsze.

Dlaczego to zadanie na początku sprawia trudności? 
Do mózgu docierają sprzeczne bodźce - w tym samym czasie prawa półkula próbuje nazwać owoce, podczas gdy lewa analizuje definicje słów. Jeśli chcesz osiągnąć lepszy wynik spróbuj skupić się jedynie na obrazku, ignorując podpis. Nie jest to łatwe, ale możliwe do osiągnięcia.

Masz ochotę na więcej? I koniecznie daj znać jak Ci poszło!


Jeśli podoba ci się ten krótki trening podziel się lub/i daj lajka!

Komentarze