Przywołuję wiosnę... czyli przepis na niepogodę! {Tuscany Candle Lilac}

Mimo, że lato nie dopisało, to dało się znaleźć w nim trochę pozytywów, o czym pisałam we wspomnieniach lata. Wyraźnie czuć, że jesień jest blisko. Liście spadają z drzew, wieczory są zdecydowanie chłodniejsze, a i słońca coraz mniej. Mimo, że lubię gdy jest ciepło, to i ten okres może być bardzo przyjemny. Choć czasem trzeba mu pomóc...


Nie przepadam za pluchą i zimnem, ale długie wieczory są wielkim plusem jesieni. Dzieci same rwą się do spania o wczesnej porze, co oznacza, że ja mogę mieć chwilę dla siebie. Przepis na idealny wieczór jest prosty - wielki kubek gorącej herbaty, najlepiej zielonej + świeca zapachowa. Teraz delektuję się Tuscany Candle o zapachu Lilac.

Każda, ze świec posiada w sobie aż 5% olejku zapachowego, a czas palenia to nawet do 90 godzin ! Wykonana z wosku sojowego (bezpiecznego dla organizmu) 

Wiosną nie było mi dane nacieszyć się bzem więc nadrabiam teraz. Świeca ma bardzo delikatny zapach co bardzo mi odpowiada. Po odpaleniu zapach powoli rozchodzi się po domu, ale nie staje się dominujący. To raczej nutka zapachu...  Idealnie nadaje się na co dzień. bo nie jest męczący, ani duszący nawet gdy świeca pali się przez dłuższy czas.

Podobno najlepszy zapach to taki, który w końcu przestaje się czuć. W takim razie ten taki jest. Gdy dłużej przebywam w pomieszczeniu nie jestem w stanie go wyczuć. Jeśli jednak tylko wyjdę i za chwilę wrócę, wiem, że aromat nadal się roznosi..


Obawiałam się, że zapach będzie chemiczny i niezbyt przyjemny - wiele świeczek czy wosków "lilac" niestety z tym mi się kojarzy. Ten jest bardzo przyjemny i naturalny.

Jeśli lubisz bez to z pewnością świeca powinna przypaść Ci do gustu. Ja wybierałam ją w ciemno i jestem bardzo zadowolona. Niestety w moim miasteczku ciężko znaleźć świece i woski zapachowe stacjonarnie. Moja pochodzi z General-Shop (oprócz świec zapachowych znajdziesz też tam fajne oraz przydatne dodatki do domu i ogrodu - ja się  czaję na ten stolik lub tą pufę).

A jakie zapachy Ty wybierasz na taką porę?

Komentarze