Ranking najsympatyczniejszych blogerek / blogerów

Rankingów jest mnóstwo. Czasem kryterium jest liczba obserwatorów, followersów czy lubisiów, innym razem wygląd bloga, czy jego poczytność. Ja po raz kolejny postanowiłam stworzyć ranking najsympatyczniejszych blogerek (blogerów)*.  Według mnie osobowość blogerki jest równie ważna, jak treść czy strona wizualna bloga. Lubię blogi przejrzyste, estetyczne, okraszone pięknymi zdjęciami, ale nawet najlepiej prowadzona strona mnie odpycha, gdy autorka jest zarozumiała, przeklina na potęgę czy pomiata czytelnikami. Z drugiej strony, chętnie pojawiam się nawet na raczkujących, być może jeszcze niedopracowanych blogach, ponieważ czuję się tam jak u siebie. Czasem zapominamy, że za każdym blogiem ktoś stoi, a wydaje mi się, że warto publicznie docenić osoby, które na to zasługują. Podejrzewam, że każdy (lub prawie każdy) lubi być chwalony, ale czy równie często sami chwalimy?
 
Ranking najsympatyczniejszych blogerek / blogerów

Poprzedni ranking nadal jest aktualny, a każdą z dziewczyn śmiało umieściłabym ponownie. Szkoda, że Ania zrezygnowała z prowadzenia bloga, mam jednak nadzieję, że kiedyś zechce wrócić. Dzisiaj postanowiłam docenić 5 kolejnych blogerek.  Ranking jest czysto subiektywny - brałam pod uwagę tylko i wyłącznie moje odczucia, żadnych statystyk. Jedynym warunkiem było aktywne prowadzenie bloga, kolejność nie ma żadnego znaczenia.

Odkąd trafiłam na jej bloga czuję się jak u siebie. Każdy post pisany jest w przyjemny lekki sposób, który wręcz wciąga. Autorka zawsze odpowiada na komentarze, wciąga do dyskusji i jest chętna do pomocy. Często spotykałam się z poglądem, że "więksi" blogerzy  zachłysnęli się komercją zapominając o czytelnikach. Kameralna jest absolutnym zaprzeczeniem tych słów. Nie da się ukryć, że blog Doroty prężnie się rozwija, została już nie raz doceniona, a mimo wszystko jej podejście do czytelników się nie zmieniło - cały czas jest tak samo sympatyczna.

Aswertyna

Nie to, żeby było można mnie przekupić, ale tak drobny gest jak kartka z wakacji, sprawiła mi niezwykłą przyjemność. Mimo, że nigdy nie spotkałyśmy się osobiście, mam wrażenie jakbyś znały się od dawna. "Prawdopodobnie osobnik przyjazny, z wielkim dystansem do świata a szczególnie siebie samej, uśmiech na twarzy to znak rozpoznawczy" - to słowa ukradzione z jej bloga, które mogę potwierdzić w 100%.

Króliczek Doświadczalny

Króliczek jest wyjątkowy, bo to jedyna blogerka do której zaglądam od pierwszego dnia istnienia jej bloga. Jest jednym z najlepszych przykładów udanej metamorfozy- czy ktoś jeszcze pamięta, że to był blog kosmetyczny? Joanna mimo, że czasem porusza "kontrowersyjne" tematy, odważnie wyraża swoje zdanie, to robi to w bardzo wysmakowany sposób. Bardzo podoba mi się jej podejście do czytelników - odpowiada na każde pytanie (raz mi się zdarzyło nawet zadać pytanie bodajże ze 3 razy, bo nie mogłam odszukać posta, pod którym to zrobiłam - dzięki ci za Disqusa), i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Asię poznałam osobiście na poprzednim See Bloggers i muszę szczerze powiedzieć, że na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie!

My mix of life

Monika to chodząca radość. Uśmiech chyba na stałe gości na jej twarzy. Nie spotkałam jeszcze osoby o tak pozytywnym nastawieniu. Sympatyczna i bardzo pomocna osóbka. To ona się mną zajęła na See Bloggers i zadbała, bym się nigdzie nie zgubiła. Dzięki temu mój strach przed podróżowaniem udało się jakoś oswoić. Zresztą nie tylko mną się zajęła. Jestem pewna, że jeszcze przynajmniej kilka osób wypowie się w komentarzu na jej temat :)

Blokotek

Agatę wirtualnie poznałam niedawno. Na samym początku sądziłam, że "Blokotek" to facet, a tu taka niespodzianka. Z racji podobnych zainteresowań, często zaczęłam się pojawiać u niej na blogu, a z czasem też konsultować pewne rzeczy. Agata jest przesympatyczną i skromną osobą,  a co najbardziej zasługuje na pochwałę, służy bezinteresowną pomocą. Mimo, że też ma małe dziecko potrafi znaleźć chwilę, by odpisać na maila czy komentarz. Jeśli jeszcze jej nie znasz, zapraszam odwiedzić jej bloga.

To moja lista, jestem ciekawa jaka byłaby Twoja? Może stworzysz swój ranking? Gwarantuję wielki uśmiech na twarzy wyróżnionych!
Doceń swoje ulubione blogerki, podziel się swoimi typami u siebie na blogu i wklej link do posta w komentarzu! 
Co ty na to? Może za miesiąc zrobimy międzyblogowe podsumowanie?


*piszę o blogerkach, ale bez żadnych przeszkód można wytypować blogera