DROBNE ZMIANY, czyli pomoc w upiększaniu bloga - zgłosisz się?

Niedawno pisałam o moich estetycznych błędach, które popełniłam projektując swojego bloga. Pewnie i Tobie zależy na tym by blog, oprócz świetnej treści, był też po prostu ładny. Jestem w trakcie remontu, i naszła mnie jedna myśl, której realizacja może okazać się fajnym pomysłem. Co to za myśl?


Często słyszę słowa "gdybym miała taki talent, jak twój, mój blog wyglądałby całkiem inaczej" lub "nie stać mnie, żeby zapłacić komuś za zrobienie szablonu" itp.. Inni z chęcią wprowadzili by zmiany, ale nie do końca wiedzą jakie. Doskonale rozumiem wszystkie te sytuacje. Gdy zakładałam swojego bloga, o szablonach nie miałam żadnego pojęcia. Naprawdę, umiałam tylko dodać posta! Z miesiąca na miesiąc dowiadywałam się coraz to więcej nowych rzeczy i powiem ci jedno - czasem nie mając wielkich umiejętności, można osiągnąć świetny efekt. Nierzadko wystarczy wprowadzić drobne poprawki, zmienić kolory czy czcionki, a blog zyska nowe życie.

I tu wpadłam na jeden pomysł. Chciałabym wprowadzić na bloga serię "Drobne zmiany". Idea jest taka, że każdy może zgłosić swojego bloga, a ja podpowiem jak w prosty sposób, dzięki drobnym zmianom, i nawet bez żadnych umiejętności, upiększyć stronę. I nie chodzi tu tylko o to, że napiszę "warto zmienić czcionkę, wyśrodkować nagłówek, czy powiększyć zdjęcie". Napiszę także krok po kroku jak te zmiany wprowadzić (o ile blog stoi na bloggerze, wordpressa jeszcze na tyle nie ogarniam). Odpowiedzi oczywiście będzie udzielać na blogu, żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać. Zgłaszając się, wyrażasz więc zgodę na opublikowanie printscreena twojego bloga wraz z linkiem.

Czy to dobry pomysł? Znajdą się jacyś chętni?


---
Żeby doprecyzować dodam, że chodzi o takie zmiany, które będzie można wprowadzić bez zaglądania w kod HTML szablonu - czyli bez żadnego ryzyka, że szablon "się rozjedzie". Nie jest to miejsce na rozwiązywanie problemów blogowych, które wymagają większych zmian w kodzie HTML. Trudniejsze sprawy omawiam w Poradach Blogowych, ew. zapraszam do kontaktu prywantego.

Komentarze