Jak prosto i tanio zrobić swatch maker (szablon do swatchy) i zachwycić czytelników?

swatch maker strzałki

Swatche to punkt obowiązkowy na blogu urodowym. We wpisie "Zainspiruj się" dodałam kilka pomysłów na swatche szminek, z których korzystają inne blogerki. Dzisiaj chciałam Ci pokazać jak tanio i szybko zrobić własny swatch maker, dzięki któremu kształty będą idealnie równe! Swatch maker to doskonały sposób na piękną i efektowną prezentację szminek, cieni czy innych kosmetyków kolorowych. Pomysłowe swatche?

Jeśli nie zależy ci na wzorkach, ale estetycznych paskach to najprostszym sposobem będzie użycie zwykłej taśmy klejącej - tu sama musisz zadbać o to, by każda linia była idealnie równa, ale efekt końcowy jest bardzo estetyczny - zresztą przykładowe swatche przygotowane tym sposobem możesz zobaczyć np. w tym poście u Basi. 

Jeśli jednak myślisz o nietypowych wzorkach to masz trzy wyjścia. Możesz je ręcznie namalować - u mnie niestety odpada, bo zdolności w tym kierunku brak ;)  Można kupić gotowe swatch makery i z powodzeniem wykorzystać je u siebie. Możesz także sama przygotować je w zaciszu domowym. Ja wybrałam tą ostatnią możliwość :)


Jak zrobić swatch maker (szablon do swatchy) DIY?

Zapewniam Cię, że ten sposób jest naprawdę szybki, efektowny i tani!

A wystarczą 3 rzeczy:
  • wycinanki samoprzylepne
  • nożyczki
  • dziurkacz ozdobny

Jak prosto i tanio zrobić swatch maker (szablon do swatchy)?

Ponieważ mam trójkę dzieci wycinanki zawsze mam pod ręką. Nie musisz się przejmować tym, że kolory są pstrokate, bo w końcu i tak po użyciu wyrzucisz ten kawałek do śmieci! A dziurkacze z pewnością dostaniesz w każdym sklepie papierniczym, dość często widzę je także w Pepco, bez problemu znajdziesz je też na allegro (ceny zaczynają się od 2,50zł).

Na początek wytnij sobie niewielki prostokąt i odciśnij dziurkaczem pierwszy wzór. Przypilnuj tylko by dziurkacz równo przylegał do kartki.

Jak zrobić swatch maker (szablon do swatchy)?

Żeby kolejne okienka było ułożone idealne równo wyznacz sobie jakiś charakterystyczny punkt, przy którym będziesz za każdym razem ustawiać dziurkacz. W moim wzorku był to czubek trójkąta. W przypadku serduszka czy trójkąta najlepiej jak będzie to środek.

Jak zrobić swatch maker?

Wystarczy jeszcze tylko przyciąć nadmiar kartki i gotowe! Proste, prawda? 
U mnie taki sposób  jest najlepszy jeszcze pod innym względem - dzieciaki są bardzo chętne do pomocy, więc to świetna okazja do spędzenia wspólnego czasu! Niestety naklejanie taśmy u mnie się nie sprawdziło, bo zajmowało mi jednorazowo zbyt wiele czasu, a przy dzieciach zwykle rozbijam przygotowanie wpisu na kilka etapów. Najpierw więc przygotowuję z chłopakami swatch makery, a gdy mam chwilę spokoju zajmuję się zrobieniem swatchy i zdjęć.

Jak zrobić szablon do swatchy?

Jak korzystać ze swatch makera?

To bardzo proste. Wystarczy przykleić przygotowany pasek na rękę i wypełnić okienka szminką lub cieniami. Najlepiej jednak przygotować wszystko ZANIM przykleisz swatch maker. Ręka powinna być nieruchoma, żeby nasz szablon się nie pozaginał - jeśli tak się stanie ciężej będzie aplikować kosmetyki i zachować idealny kształt. Ponieważ wycinanka jest dość gruba, cienie i szminki delikatnie nakładam pędzelkiem, a nie palcem. Jeśli też będziesz wykorzystywać wzór strzałek, to nakładaj kosmetyki zgodnie z ich kierunkiem, by szpiczaste elementy się nie zagięły i nie straciły kształtu.

Jak zrobić swatch maker (szablon do swatchy)?
swatch maker strzałki

Prosto, tanio i efektownie - czyli tak jak lubię najbardziej!
A jakie Ty masz pomysły na swatche?

Komentarze