Alternatywa dla kwiatów? Monstera - piękno w minimalistycznym wydaniu!

Przepiękne, rozłożyste, zielone liście w kształcie serca i charakterystyczne rozcięcia. Roślina nieco zapomniana, która przeżywa właśnie wielki come back. Obserwując instagram zachwycam się na każdym kroku. Monstera - bo o niej mowa, może być piękną ozdobą każdego wnętrza. A ponieważ jest do tego niewymagająca - z powrotem podbija serca coraz większej ilości osób.

Monstera - piękno w minimalistycznym wydaniu!

Monstera to jeden z kwiatów, które kojarzą mi się z dzieciństwem. Niemal każde biuro musiało być obowiązkowo udekorowane tymi przepięknymi liśćmi. Później wszystko co peerelowskie było przedmiotem odrazy, wiec i monstery zaczęły stopniowo znikać. Obserwując jednak instagram można jednak zauważyć wielki powrót tej pięknej rośliny. Co ciekawe, monstera wraca nie tylko jako kwiat doniczkowy - ozdobą są już same liście włożone do minimalistycznego wazonu, a sam motyw przewija się w wielu dodatkach do mieszkania.


1. Liście zamiast kwiatów


Liście monstery świetnie sprawdzają się samodzielnie. Wystarczy prosty wazon i dekoracja gotowa. Mnie zachwyca ta prostota!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kasia & Kornelia (@kornelkowo)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adrianna (@alabasterfox)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Courtney Shelton | HIBRID (@_hibrid)
2. Motyw idealny na dodatki


Oprócz tego, że sama roślina w ostatnim czasie robi furorę, to do tego motyw samych liści jest wykorzystywany na wiele sposobów.


KUBKI


liście Monstera - kubki

Kubek nr 2 - Dawanda - 28zł, Kubek nr 2 - Dawanda - 35zł


PLAKATY


liście Monstera - plakaty

nr 1 - Dawanda - 29zł,  nr 2 - Dawanda - 45zł, nr 3 - Dawanda - 29zł, nr 4 - Dawanda - 39zł


INNE DODATKI 


liście Monstera - etui na smartfona


Etui na iPhona - Dawanda - 39zł, zakładka - Dawanda - 8zł, Etui na iPhona - Dawanda - 39zł
3. Liście jako dekoracja zdjęć


Na instagramie największą popularnością cieszą się zdjęcia flatlay. Świetnym dodatkiem są właśnie rozłożyste liście monstery. Jeśli lubisz tworzyć różne kompozycje, to spróbuj wykorzystać także monsterę, by urozmaicić swoje fotografie.


Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @azaleeaaZdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adrianna (@alabasterfox)


Roślina doniczkowa czy liście?


Monsterę możesz kupić zarówno jako roślinę doniczkową, ale w sprzedaży są także pojedyncze liście. Gdy będziesz kupować całą roślinkę, to zwróć uwagę, że charakterystyczne dziury mają nieco starsze okazy - młode liście ich nie posiadają. Monstera nie jest wymagająca - nie potrzebuje dużej ilości słońca, zniesie też niską temperaturę, a o podlewaniu wystarczy pamiętać raz w tygodniu - to jednak z najłatwiejszych w uprawie roślin domowych! Z kolei same liście w wazonie potrafią utrzymać się nawet miesiąc, i właśnie dlatego są świetną alternatywą dla kwiatów ciętych! Jest tylko jeden problem - w małym miasteczku ciężko dostać piękną Monsterę - u mnie w większości kwiaciarni, albo nie była dostępna, albo (co dziwne) ekspedientki nie miały pojęcia o czym mowa. Można oczywiście bardzo łatwo rozmnożyć tą roślinę, więc jeśli ktoś z Twoich znajomych jest posiadaczem Monstery to możesz poprosić o szczepki - jednak wtedy trzeba trochę poczekać na to aż pięknie się rozrośnie. 

Ja nie ustaję w poszukiwaniach - uwielbiam kwiaty mało wymagające i jednocześnie efektowne. Jestem ciekawa, czy tak jak ja podzielasz mój zachwyt tą piękną rośliną?

Komentarze