Czy warto kupić oprawki FIRMOO? Wady i zalety zakupów online {model #DBSN65105}

O oprawkach Firmoo słyszał chyba już każdy. Nie po raz pierwszy mam z nimi do czynienia więc postanowiłam podzielić się z Tobą moimi spostrzeżeniami - czy warto skusić się na oprawki od Firmoo? Jakie są wady i zalety takiego zakupy? I na co zwrócić uwagę, gdy kupujesz oprawki online?

Czy warto kupić oprawki FIRMOO? Wady i zalety zakupów online {model #DBSN65105}


Całkiem niedawno okazało się, że muszę po kilku latach zmienić szkła - niestety po ostatniej ciąży wzrok nie wrócił do normy. Gdyby nie fakt, że moje szkła nie należą do najtańszych to pewnie bym się ucieszyła - oprawki dość szybko mi się nudzą i z chęcią co jakiś czas cieszyłabym się nową parą.   Pech chciał, że mam tak nietypową wadę, że szkła same w sobie drogo wychodzą, a pocienianie to dodatkowe 400zł. Do tego trzeba też koniecznie doliczyć antyrefleks. Tym razem postawiłam na oprawki pełne, więc pocienianie wydało mi się zbędne (podyktowane oszczędnością). Gdy jednak odezwało się do mnie Firmoo z propozycją wysyłki wybranych oprawek, wraz z pocienianymi szkłami i antyrefleksem, bez wahania się zgodziłam. Mimo, że dopiero co kupiłam swoje czarno-białe oprawy, to w tych firmoowych chodzę częściej (są zdecydowanie lżejsze, co jednak wpływa na komfort noszenia).

Oprawki Firmoo znane mi są już od dawna. Pierwszymi okularami cieszył się mój mąż - oprawki były bardzo porządne, szkoda, że pomyliłam wartości szkieł... Później sama wygrałam chyba dwie pary i każda z nich była strzałem w dziesiątkę. To jest moja trzecia para i po raz kolejny jestem bardzo zadowolona. Ba, chyba to najlepsze okulary jakie miałam, bo najbardziej przemyślane.

Ale wracając do sedna - czy warto skusić się na okulary od Firmoo?


WYBÓR MODELI


Na stronie firmoo.com możesz wybierać z setek dostępnych modeli. Wielką zaletą jest możliwości "przemierzenia oprawek" online - bez tego nie ma szans bym cokolwiek zamówiła. Pamiętaj, by przy wgrywaniu zdjęcia dokładnie oznaczyć oczy. Poza tym radzę dodać 2-3 zdjęcia, nawet bardzo podobne. Często niemal identyczna poza, jednak się różni i oprawki całkiem różnie się prezentują. Najłatwiej jest dobrać sam kształt oprawek. Problem może się pojawić przy ich szerokości - przynajmniej u mnie tak było. Dzięki temu, że zobaczyłam na przykładzie kilu fotografii, jak poszczególne oprawki się prezentują, byłam gotowa na wybór jednych. Do tego na szczęście przy każdej parze znajdziesz dokładny opis wymiarów.

Ja tym razem wybrałam model Firmoo #DBSN65105. Na żywo prezentują się genialnie i jestem z nich bardzo zadowolona.

 

ZAWARTOŚĆ PACZKI


Zawsze oprócz okularów w pakiecie znajdziesz etui, materiałowy pokrowiec i "śrobokręcik". Do niektórych oprawek dodatkowo dołączane są zapasowe "noski". Była jeszcze ściereczka do okularów, ale od raz trafiła do użyciu i zapomniałam umieścić ją na zdjęciu :)

Fimoo model #DBSN65105 - zawartoś paczki


JAKOŚĆ


Gdy pierwszy raz otrzymałam oprawki Firmoo, podeszłam do nich z małą rezerwą. Krąży przekonanie, że jeśli coś jest chińskie, to z pewnością tandeta. Szczerze Ci powiem, że nie widzę różnicy w wykonaniu między salonowymi oprawkami, a tym z Firmoo. Plastik jest porządny, głaciutki, nie ma żadnych niedoróbek. Podejrzewam, że w większości polskich salonów optycznych, nawet się tego nie spodziewając, kupujesz oprawki wyprodukowane w Chinach. Jeśli obawiasz się więc jakości, to nie ma czego :)

 

WYSYŁKA


Okulary Firmoo za każdym razem dochodziły do mnie w ciągu 8-10dni. Tym razem szły ponad 3 tygodnie, ale zapewne było to spowodowane przedświąteczną gorączką - nawet paczki krajowe dochodziły z opóźnieniem. Czytając recenzje na innych blogach wyczytałam, że do Warszawy paczka potrafi dojść nawet w 3 dni! Warto dodać, że cały czas możesz śledzić przesyłkę. W przypadki moich szkieł, termin oczekiwania w stacjonarnym salonie to około tydzień, więc czas oczekiwania na paczkę z Firmoo, jak widzisz, był niewiele dłuższy. Oczywiście okulary są bardzo dobrze zabezpieczone i nie masz szans, by przyszły do nas uszkodzone.


Fimoo model #DBSN65105


CENY


Standardowo ceny oprawek zaczynają się od 19$, ale warto zaglądać na stronę główną Firmoo.com, bo bardzo często pojawiają się promocje na darmową wysyłkę, zniżki na oprawki, a co jakiś czas nawet oferta darmowej pierwszej pary okularów.


CZY WARTO KUPIĆ OPRAWKI FIRMOO?


Zdecydowanie powiem, że tak! Dzięki przymierzalni, jak do tej pory, z wyborem oprawek udawało mi się trafić idealnie. Jestem jednak tradycjonalistką i chyba nie zaryzykowałabym chyba kupna oprawek online na swoją pierwszą parę, bo jednak nie ma to jak przymierzyć coś na żywo. Mimo wszystko jeśli szukasz kolejnej, niedrogiej pary okularów, okularów do czytania czy słonecznych to myślę, że jest to świetna alternatywa. Zalety to m.in. zakupy bez wychodzenia z domu, niskie ceny, bardzo dobrze wykonane oprawy. Wady to oczekiwanie na wysyłkę, no i brak możliwości przymierzenia osobiście.

Na koniec jestem ciekawa jak Wam się podobają moje oprawki? Pasują mi?

oprawki Fimoo model #DBSN65105

A ty miałaś do czynienia z oprawkami od Firmoo? Trafiłaś z wyborem modelu, ile czekałaś na przesyłkę i czy jesteś zadowolona?

Komentarze