Fioletowe lakiery hybrydowe {Semilac Black Purple v Dark Violet Dream - który wybrać?}

Fiolety goszczą na moich paznokciach każdej jesieni. Gdy kompletowałam moje jesienne odcienie lakierów hybrydowych nie mogło zabraknąć choć jednego w kolorze ciemnego fioletu. Niestety nie mam możliwość od razu zakupić całej kolorówki, postanowiłam wybrać więc dwa (choć w ofercie Semilac w fioletach naprawdę można przebierać). Jakiś czas temu pokazywałam Semilac Black Purple, a dzisiaj chciałam go zestawić z Dark Violet Dream. Jeśli wahasz się między tymi dwoma, może mój post nieco ułatwi Ci wybór!
 Fioletowe lakiery hybrydowe {Semilac Black Purple v Dark Violet Dream - który wybrać?}


KOLOR

Oba kolory idealnie nadają się na jesień - są ciemne, nieco zgaszone, ale nie nudne. Ponieważ ja miałam duży dylemat, który odcień fioletu wybrać, doszłam do wniosku, że może ktoś ma podobne dylematy? Postanowiłam użyć obu jednocześnie żebyś mogła zobaczyć jaka jest między nimi różnica. O ile Black Purple to bardzo ciemny fiolet, wpadający w śliwkę, tak Dark Violet Dream jest nieco bardziej stonowany. Jest to taki spokojny odcień fioleciku, który pięknie prezentuje się na paznokciach. Gdy oba lakiery miałam w dłoni wydawało mi się, że ten odcień będzie wyglądał "nudno", ale okazało się, że jest całkiem inaczej. Byłam pewna, że moim ulubieńcem będzie Black Purple, a teraz jego pozycja jest zagrożona. Pytałam też kilku koleżanek, który z tych kolorów wygląda efektowniej i każda wskazywała na Dark Violet Dream. Oczywiście to kwestia upodobań, stylizacji i (przynajmniej u mnie) nastroju, ale muszę przyznać, że z kolorem trafiłam idealnie. Poniższe zdjęcie przedstawia różnicę między Black Puprle a Dark Violet Dream.

Semilac Dark Violet Dream czy Black PurpleAPLIKACJA

Nie wiem czy po prostu doszłam do wprawy przy nakładaniu lakierów hybrydowych, ale ten kolor aplikowało mi się łatwiej niż Black Purple. Nie zmienia to jednak faktu, że ciemniejsze kolory wymagają większej uwagi, chociażby ze względu na to, że widać każde niedociągnięcia. W przypadku jasnych lakierów hybrydowych łatwiej ukryć jakieś mankamenty. Zarówno Black Purple jak i Dark Violet Dream potrzebują dwóch warstw do całkowitego krycia.


Lakier hybrydowy Semilac Dark Violet Dream


TRWAŁOŚĆ

Lakiery hybrydowe mają to do siebie, że trzymają się na paznokciach o wiele dłużej niż tradycyjne drogeryjne lakiery. U mnie wytrzymują max. 2 tygodnie. Któraś z Was zapytała mnie co robię, że tyle wytrzymują? Szczerze powiem, że to chyba zależy od paznokci. Miałam koleżankę, która nakładała hybrydy w kilku salonach i za każdym razem odpadały jej po 3 dniach. Ja z kolei nic specjalnego nie robię, nie matowię dokładnie płytki paznokcia, jedynie raz pociągam polerką. Większy problem mam z tym, żeby nie zeskubać lakieru, gdy paznokcie nieco podrosną :)

Lakier hybrydowy Semilac Dark Violet Dream

Nazwa: Semilac 014 Dark Violet Dream
Pojemność: 7ml
Cena: 29zł
Dostępny: semilac.pl lub ezebra.pl
Trwałość: ok. 2 tyg.

Jestem bardzo ciekawa na jakie kolor TY postawiłaś tej jesieni. I który z tych dwóch wydaje Ci się ciekawszy?

Komentarze