Zmiany na blogu - nowy motyw, nowe funkcje, plany...

Szewc bez butów chodzi? Nie tym razem. W końcu wzięłam się za odświeżenie bloga. Nowy szablon i nowe funkcję, które mam nadzieję, umilą Ci korzystanie z mojej strony. Co się zmieniło? Sam(a) zobacz!

Zmiany zawsze wpływały na mnie motywująco, mam więc nadzieję, że i nowy motyw na bloga podziała podobnie. Z weną ostatnio bywało różnie - oby wróciła na dobre, ale w projektowaniu motywów ostatnio ogranicza mnie jedynie czas, pomysłów aż za wiele! Tym razem na Piękniejszej Stronie wykorzystałam najnowszy motyw Anika z drobnymi zmianami.


JEŚLI SZUKASZ MOTYWU NA BLOGGERA LUB POTRZEBUJESZ NAGŁÓWKA NA BLOGA TO ZAPRASZAM NA → KAROGRAFIA.PL
Co jeszcze się zmieniło? 

Kolor przewodni

Do nowego motywu dodałam też trochę koloru i chyba trochę nieoczywistego.  

Na początku chciałam postawić na Rose Gold, który niezwykle mi się podoba, ale... No właśnie - "ale" u kogoś. Mimo, że zachwyca mnie, gdy widzę go na czyjejś stronie to wiem, że to nie byłabym ja. Kompletnie do mnie nie pasuje, przynajmniej w moim odczuciu. Nawet miałam ochotę zrobić głosowanie między Rose Gold, a tym różem, ale zrezygnowałam. W końcu ja czułam co jest dobrym wyborem, a blog ma pokazywać mnie. 

Warto "być w trendach", ale tylko wtedy gdy to jest w zgodzie z nami. Nigdy nie bierz do siebie rad typu "musisz". Musisz to jedynie być sobą ;)

 

Nowe profilowe

Postanowiłam zmienić też zdjęcie profilowe. Znacie je już jeśli obserwujecie mnie na instagramie - teraz, w końcu, to samo zdjęcie zagościło i tutaj. Autorką zdjęcia (a właściwie całej jesiennej serii) jest bardzo utalentowana Joanna Malejko. Jeśli jesteś z okolic Tczewa to z czystym sumieniem polecam - zarówno jeśli chodzi o sesję brzuszkowe, noworodkowe czy po prostu kobiece!


Tryb jasny/ciemny

To nowa funkcja, która według mnie jest bardzo praktyczna. Tak, tak... kiedyś byłam przeciwna ciemnemu tłu i białym literom, i nadal na komputerze preferuję "czarno na białym". Ale gdy czytam coś na smartfonie, zwłaszcza wieczorem, o dziwo(!), wygodniej mi się korzysta w wersji ciemnej. I w taki sposób na blogu pojawił się niewielki guziczek, który jednym ruchem będzie Cię przełączam miedzy trybem jasny/ciemny (czy jak kto woli: dzień/noc).

PS. Podobno tryb ciemny pozwala oszczędzać baterię w smartfonach z wyświetlaczami OLED ;)

 

Łatwiejsza nawigacja

Po sobie zauważyłam, że częściej korzystam z wyszukiwarki i paska bocznego niż faktycznie z menu jakiejkolwiek strony. U samej góry, w pasku menu, dodałam więc lupkę, która pomoże szybko odnaleźć konkretny wpis. 

Dla łatwiejszego korzystania z bloga dodałam też w pasku bocznym główne kategorie w formie obrazkowej. Mam nadzieję, że taka forma zachęci do zapoznania się z treściami, które Cię zainteresują. Niedługo planuję sobie rozpisać serie, które będą się pojawiać na blogu, więc być może te kategorie się zmienią. Zdradzę tylko, że chcę dodawać więcej swatchy, które pomogą podejmować bardziej świadome decyzje zakupowe (a mam co swatchować). Pojawi się też seria z testami oraz wpisy inspiracyjne.

Zrezygnowałam też z Najpopularniejszych Postów. Mam wrażenie, że ten gadżet od dawna żyje swoim życiem, i wcale nie wskakiwały tam wpisy, które miały największą liczbę odsłon. Poza tym, to element nad którym nie mam kontroli, a jednak wolę sama zdecydować, co powinno się w tym miejscu znaleźć. Właśnie dlatego ten gadżet zastąpiłam "Polecanymi Postami" - będą tam wskakiwać posty, które są na czasie lub po prostu ciekawe.


Rozgość się i daj znać jak Ci się podoba nowa odsłona bloga :)


PS. Jeśli macie mnie w blogrollu lub na liście czytelniczej, a moje posty Wam się nie wyświetlają to zaobserwujcie proszę mnie na nowo (i wtedy odświeżcie link w blogrollu) - po zmianie adresu blog potrafi się nie wyświetlać poprawnie :(


A na koniec mały gratis. Kto pamięta bloga w poniższych wersjach? Wszystkich nie mam, ale te są naprawdę z bardzo dawna ;)


Komentarze