Świeca zapachowa Village Candle - Sage and Celery {idealna na sezon wiosenno-letni}

Świece i woski zapachowe kojarzą się raczej z jesiennymi wieczorami...  Ten zapach jest jednak idealny na cieplejsze miesiące - wprowadza wiosenno-letni nastrój, nawet jeśli pogoda nie rozpieszcza.

Świeca zapachowa Village Candle - Sage and Celery {idealna na sezon wiosenno-letni}


Ten post miał się pojawić na wiosnę, ale jakoś o nim zapomniałam.... Nic jednak nie szkodzi, bo w tym roku tak naprawdę lato jeszcze nie przyszło..

Uwierzysz, że to moja pierwsza świeca? Do tej pory używałam jedynie wosków zapachowych - cena jest sporo niższa dzięki czemu można wypróbować, a nawet uzbierać niezłą kolekcję. Jednak na ostatnim spotkaniu blogerek MaybeBeaty każda z uczestniczek została przez Galerię 55 obdarowana świecą Village Candle. 
W pierwszym momencie, gdy wypakowałam świecę i zobaczyłam jej kolor, miałam ochotę się z kimś wymienić. Jakoś zieleń nie jest jednym z moich ulubionych kolorów i miałam wyobrażenie jakiegoś trawiastego lub miętowego zapachu. Po chwili jednak doszłam do wniosku, że co się dostało to się bierze i.... widać Monika lepiej wiedziała co trafi w mój gust :)

Moja świeca to Sage and Celery, czyli tłumacząc na polski to szałwia i seler - nie brzmi zbyt ciekawie? Też tak pomyślałam, ale nie mogłam się bardziej mylić. To połączenie jest idealne. Zapach jest typowo wiosenny, rześki, ale nie nachalny. Do tej pory wiele wosków przestałam używać, bo zapach robił się duszący. Z tą świecą jest całkowicie inaczej!

Zapach świecy po samym otwarciu jest mocno wyczuwalny, a po zapaleniu powoli roznosi się po całym mieszkaniu. Podobno najlepszy zapach to taki, którego nie czujesz. Nie zastanawiasz się czy nie jest oby za słodki, a może zbyt intensywny.... Nie rozprasza cię, ale uspokaja.  Biorąc pod uwagę taką definicję to jest zapach idealny. Gdy przebywam w pomieszczeniu, w którym zapaliłam świecę po razu minutach nie czuję w ogóle zapachu. Wystarczy jednak wyjść do innego pomieszczenia, a już w ogóle wejść z zewnątrz, a od razu robi się wyczuwalny.


ZOBACZ POSTY Z ETYKIETY: Świece i woski zapachowe


Niech Cię nie zwiedzie ta szałwia i seler - tego zapachu nie musisz używać jedynie w kuchni. Miejsce mojej świecy jest w salonie, a zapach trafił w gusta wszystkich domowników. Muszę jeszcze dodać, że wiele zapachów wywołuje u mnie migrenę - z tego względu nie mogę używać m.in. większość tych z dodatkiem wanilii.. Na szczęście świecę Sage and Celery mogę palić bez obaw!

Wracając jeszcze do samej świecy. Ja mam wersję małą (i taki słoiczek według mnie prezentuje się najładniej) i ma wystarczyć na 55 godzin palenia. Tego raczej dokładnie sprawdzać nie będę... Tak naprawdę palę ją po parenaście minut wieczorkiem i cieszę się zapachem przez pozostały czas. Dużą zaletą jest to, że świeca ma dwa knoty, dzięki czemu spala się równomiernie. 

Świeca zapachowa Village Candle - Sage and Celery {idealna na sezon wiosenno-letni}

Jest to moja pierwsza świeca, ale na pewno nie ostatnia. Szkoda, że tak rzadko jestem w Gdyni, bo Galeria 55 to istny raj dla wielbicieli świec, wosków zapachowych... oraz cudownych drobiazgów dla domu! Kubki, lampki, wazoniki, dekoracje... jest z czego wybierać. Ja niestety najczęściej nowości podglądam na instagramie, ale jeśli masz w pobliżu Rivierę lub Galerię Szperk to polecam zajrzeć - podejrzewam, że z pustymi rękoma nie wyjdziesz :)

Lubisz świece zapachowe? Jakie zapachy najczęściej wybierasz? Masz swój ulubiony?

______

Produkt:  Świeca zapachowa Village Candle - Sage and Celery
Czas palenia: 55 godzin
Cena: 59 zł
Dostępność:  m.in. Galeria 55 (Gdynia: Riviera i Galeria Szperk)

Komentarze