Semilac TOP NO WIPE kontra zwykły TOP - który wybrać? {manicure hybrydowy}

Jedną z zalet manicure hybrydowego, tuż po trwałości, jest niezwykły połysk lakieru. Ta piękna tafla to zasługa dobrze dobranego TOPu dlatego nie mam zamiaru ryzykować kupna taniego odpowiednika. Ja od samego początku używam zestawu Semilaca i jestem z niego bardzo zadowolona. Niedawno jednak w jego rodzinie pojawiła się nowość - Semilac TOP NO WIPE czyli top bez przemywania. Dzisiaj postanowiłam porównać wersję tradycyjną z nowym dzieckiem Semilaca.

Semilac TOP NO WIPE kontra zwykły TOP - który wybrać? {manicure hybrydowy}


Oba produkty schowane są w identycznych opakowaniach, maja taką samą pojemność (7ml), różnią się jednak ceną. Za wygodę musimy dopłacić 8 złotych, ale czy efekt jest tego wart?

Ponieważ chciałam je dokładnie porównać postanowiłam użyć ich jednocześnie. Oba mają bardzo podobną konsystencję - są gęste i lepkie, więc trzeba uważać, by nie nałożyć zbyt grubej warstwy, co może wyglądać nieestetycznie. No może NO WIPE jest ciut rzadszy. Ta gęstość jest jednak także zaletą, bo dzięki temu top nie spływa na skórki, więc nie musimy się śpieszyć z nakładaniem i zrobić to jak najdokładniej. Nie zauważyłam różnicy w komforcie aplikacji. Jedyne czym się różnią to zapachem - Semilac NO WIPE pachnie (śmierdzi) bardziej intensywnie i nie jest to zbyt przyjemny aromat, ale na szczęście po chwileczce się ulatnia.


Najbardziej jednak ciekawiła mnie trwałość i połysk. Oba topy zapewniają podobną taflę na paznokciach - mam jednak wrażenie, że zwykły top od razu po przemyciu cleanerem nieco się matowi, dlatego zawsze od razu myję paznokcie, co przywraca im połysk. Ostatecznie jednak efekty są bardzo podobne, a trwałość identyczna. Na zdjęciu poniżej możesz zobaczyć efekt - przedostatni paznokieć pokryty jest wersją tradycyjną, reszta NO WIPE. 

Semilac TOP NO WIPE kontra Semilac TOP

Na stronie Semilaca znajdziesz informację, by TOP NO WIPE utwardzać w tradycyjnej lampie przez 3 minuty. Przyznaję się bez bicia, że przeczytałam to dopiero wczoraj, więc trzymałam go pod lampą tradycyjnie przez 2 minutki - po tym czasie był idealnie utwardzony i rzeczywiście nie wymagał żadnego przemywania cleanerem ani mycia paznokci - ani grama lepkiej warstewki. Następnym razem spróbuję jednak wytrzymać minutkę dłużej - być może połysk będzie jeszcze większy?

Muszę przyznać, że TOP NO WIPE to niezwykła wygoda, niewielka oszczędność czasu i z pewnością mniejsze zużycie cleanera. 

Czy warto dopłacić?  Jeśli zwykle stawiasz na proste malowanie z użyciem jedno koloru to musisz zdecydować sama!

Jeśli jednak szukasz topu do zdobień, to trzeba wiedzieć, że np. do uzyskania efektu lustra TOP NO WIPE jest niezbędny. Gdy więc masz w planach takie zdobienia to wybór jest prosty. Z kolei syrenkę i holo aplikujesz na warstwę dyspersyjną - koloru lub topu. Teoretycznie więc zwykły top nie jest obowiązkowy. Są jednak osoby, które zauważają, że efekt syrenki znacznie lepiej prezentuje się po nałożeniu na warstwę dyspersyjną topu aniżeli koloru.

Nazwa: Semilac TOP i Semilac TOP NO WIPE
Pojemność: 7ml
Cena: 29zł i 37zł
Dostępny: semilac.pl lub ezebera.pl

Komentarze