karoLINKI - listopad 2015 + linkowe party

Dzisiaj ostatni dzień listopada, a ja zdałam sobie sprawę, że jeszcze nie pojawiły się karoLINKI. Myślałam, że nie zdążę, ale udało się. Dzisiaj jak zwykle troszkę DIY,  kilka linków przydatnych dla blogerów, a wszystko tylko i wyłącznie znalezione na blogach. Na końcu tradycyjnie miejsce także dla Ciebie - przyłącz się do linkowego party i zaproś na swój ciekawy post!

Jeśli czytałaś mój ostatni post o tym, gdzie kupić lub jak zrobić własne cotton balls to pewnie już trafiłaś do Weroniki. Każdego jednak kto go nie widział zapraszam na mały instruktaż jak zrobić gwiazdkową girlandę z papieru - wygląda niezwykle efektownie!
Zostając przy ozdobach, niedawno przez całkowity przypadek trafiłam na gipsowe świeczniki w kształcie poduszek. Wykonanie wydaje się proste, ale za to świeczniki niebanalne! Dodatkowo Żaneta robi tak piękne zdjęcia, że koniecznie musisz odwiedzić jej bloga!

Coraz wyraźniej zauważam jak ten czas pędzi. Bez dobrej organizacji może nam przeciekać między palcami, a niestety straconego już nie da się odzyskać. Najważniejsze to organizacja. Tak naprawdę planowanie nie ogranicza, a pomaga nam żyć spokojniej. Ważne też by efektywnie wykorzystywać czas. Jeśli masz do wykonania jakieś zadanie, staraj się nie rozpraszać. Już nie raz słyszałam o technice Pomodoro, a Kasia (której bloga dopiero niedawno odkryłam) genialnie opisała jej zalety. 

Jeśli mimo dobrej organizacji czujesz się wiecznie zmęczona, to może zapominasz o wypoczynku? A może źle odpoczywasz? Jak odpoczywać, żeby rzeczywiście się zrelaksować? Zajrzyjcie do Anny Boenish. A może warto też zastanowić się nad tym czy nie chcemy za dużo, nie mamy zbyt dużych wymagań i oczekiwań? Post Oli z bloga W rytmie Slow zmusza do refleksji.

Zawsze wychodziłam z założenia, że oprócz pracy i obowiązków powinno się mieć jakąś odskocznię. Hobby to coś, co jednocześnie pozwala się odprężyć, zmusza do rozwoju osobistego i sprawia niezwykłą przyjemność, nawet jeśli coś nam nie wychodzi. Być może kiedyś rysowałaś/blogowałaś/fotografowałaś/śpiewałaś a teraz żałujesz, że to porzuciłaś? Zapraszam na post Jak wrócić do swojego hobby po długiej przerwie.

Mimo, że dzisiaj nie piątek warto zerknąć na pomysły na udany wieczór, które proponuje Ewa - jak się zrelaksować i naładować akumulatory? A do tego relaksu może kawka? Ale nie taka zwykła - aż 9 pomysłów na niezwykłą kawę znajdziesz u Anitki.

Mimo, że wcześniejsze posty zachęcają do zadbania o siebie, to nie zapominajmy o innych. Jak nauczyć się pomagać innym? A co jeśli tym innym jest np. bezdomny? Warto przeczytać.

Aż wstyd, że tym razem tylko jeden post związany z kosmetykami - następnym razem się poprawię :) Dzisiaj jednak podsyłam Wam poradnik Ani - 7 prostych kroków do organizacji Twoich kosmetyków!

Na koniec dwa wpisy, który powinny zaciekawić każdego blogera. Króliczek Doświadczalny (jak zawsze) szczerze o tym dlaczego chce zarabiać na blogu i w jaki sposób to robi. Sama uważam, że w zarabianiu na blogu nie ma nic złego o ile robi się to z głową. Poza tym barter to też forma zarabiania - ja przyznaje, że wolę pieniądze i korzystam właściwie z wszystkich form wymienionych przez Joannę. Z kolei u Żurnaliski dowiecie się w w jaki sposób bezpłatnie zwiększyć zasięgi na facebooku...

Mogłaś przeoczyć:

Tym razem to wszystko ode mnie, ale śmiało podziel się swoim najlepszym postem i pozwól do siebie trafić. Wystarczy nacisnąć button"Add your link". W polu "name" wpisz tytuł posta, a nie swoje imię :) Czekam na Twoje polecenia!

Komentarze