Jak ożywić tusz do rzęs lub przedłużyć jego trwałość?


Jak przedłużyć trwałość tuszu do rzęs?

1. Myj szczoteczkę raz w tygodniu, dzięki czemu z jej powierzchni zostaną usunięte resztki zaschniętego kosmetyku a sama szczoteczka zachowa swój pierwotny kształt. Pozbycie się zaschniętego ze szczoteczki tuszu zmniejsza też ryzyko sklejania się rzęs w czasie ich tuszowania. 

2. Każdy odruchowo jej nadmiar wyciera o brzegi opakowania. Jest to jednak podstawowy błąd – tusz wówczas zasycha, a tworzące się grudki dostają się do kosmetyku i następnie na nasze rzęsy. Nadmiar tuszu najlepiej wytrzeć o chusteczkę higieniczną.

3. Podczas malowania staraj się nie wsuwać zbyt szybko szczoteczki do opakowania – taki ruch może spowodować, że do środka nabierze się zbyt dużo powietrza, a kosmetyk zaschnie szybciej.

4. Tusz przechowuj w szczelnie zamkniętym opakowaniu, gdzie nie będą docierały do niego promienie słońca. 


Co zrobić gdy tusz do rzęs zasechł?

5. Gdy tusz stanie się zbyt gęsty lub zaschnie możesz użyć witaminy A+E. Zrób dziurkę w kapsulce i wyciśnij zawartość do środka tuszu. Inna metoda to dolanie kropelki płynu do demakijażu. Istnieje jednak ryzyko, że tłusty preparat sprawi, że mocno wydłuży się czas wysychania rzęs. Dlatego ta metoda powinna być stosowana wyłącznie dla tuszy wodoodpornych.

6. Jeśli maskara jest zbyt sucha łatwo możesz to zmienić zanurzając tusz w kubku ciepłej wody. Wysoka temperatura pomoże przywrócić kosmetykowi utraconą świeżość.

Mam nadzieję, że te rady się Wam przydadzą

Komentarze

  1. Świetne rady. Widzę, że popełniam podstawowe błędy. ;D

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko fajnie fajnie, tylko nie wyobrażam sobie, że swój tusz IsaDory kupiony za 150 zł wycieram w chusteczkę :D nie ma opcji! :D to marnotrawstwo kosmetyku :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jestem wdzięczna za każdy pozostawiony komentarz - to niezwykle motywuje do dalszego pisania!