Nawyki milionerów. Droga do bogactwa i sukcesu - Graziosi Dean - książka warta przeczytania?

Tytuł "Nawyki milionerów. Droga do bogactwa i sukcesu" niektórych zachęci do przeczytania, inni uznają, że w środku pewnie znajdziemy mnóstwo górnolotnych, nie prowadzących do niczego stwierdzeń 🙂 Jak jest naprawdę?


Powiem Wam, że książka mnie zaskoczyła i to bardzo pozytywnie!

Okładka miękka trochę nie grała mi z napisem tytułowym. Wyobrażałam sobie ją bardziej w twardej, może pozłacanej oprawie lub ze złotymi napisami, coś na styl "Nawyki warte miliony" Briana Tracy (swoją drogą też polecam).  Ale nie okładka jest najważniejsza, a treść.

A treści, i to samych konkretów, jest mnóstwo!
 

 

Z pewnością nie jest to książka do jednorazowego przeczytania. Ba, to w ogóle nie jest książka do przeczytania, a raczej przemyślenia. Mimo, że jest dość spora, to nie ma tu lania wody. 

I nie, nie jest to książka w stylu "myśl pozytywnie, a będziesz bogaty/bogata". Oczywiście mowa o optymizmie i pozytywnym nastawieniu jest, bo to jednak ma duży wpływ na nasze decyzje, a w konsekwencji osiągnięcie naszych celów. Znajdziemy tu jednak także porady jak rozwijać swój biznes, jak podchodzić do klientów, jak nabierać i utrzymywać motywację, jak uśpić "wewnętrznego dywersanta" a obudzić "bohatera" itp. 

Bardzo duża część książki skupia się na samoanalizie. Znajdziesz tu mnóstwo technik, które pomogą się dokopać do własnych negatywnych czy blokujących przekonań oraz takich, które wyciągną Twój cały potencjał.

Przyznaję się, że na razie ją "przeczytałam". Teraz siadam do niej po raz drugi z zamiarem wykonania wszystkich "zadań".

Krótko: naprawdę warto sięgnąć po "Nawyki milionerów", a kupisz ją m.in. na stronie Onepress.pl

 

Lubicie tego typu poradniki? A może polecicie coś dobrego w temacie rozwoju osobistego?

Komentarze