Pixi by Petra MatteLast Liquid Lip {test trwałości}

Lubię używać dwóch rodzajów szminek - takich, które są bardzo trwałe i tych mniej trwałych, ale które się "ładnie zjadają". Dziś na tapet trafia płynna szminka Pixi MatteLast. Co się z nią stanie po wypiciu herbaty lub zjedzeniu pączka? I jak będzie wyglądać po 6h nie zaglądania w lusterko? Zapraszam na test trwałości Pixi MatteLast Liquid Lip.

 
Pixi by Petra MatteLast Liquid Lip Pleasing Pink
 

1. Szminka Pixi by Petra, MatteLast, odcień: Pleasing Pink - swatche 

 
Pixi by Petra MatteLast to matowa szminka w płynie. W wielu opisach znajdziemy wzmianki, że jest to "całodzienny" lub "długotrwały" produkt do ust. W składzie znajdziemy m.in. olejek z dzikiej róży oraz witaminę E. Według zapewnień producenta:
 
 • kolor nakłada się równomiernie za jednym pociągnięciem
  Równomierna i precyzyjna aplikacja -  rzeczywiście mogę się zgodzić. Z tym jednym pociągnięciem może przesada. ale rzeczywiście komfort nakładania (nawet bez lusterka) jest.

 • Szminka szybko zamienia się w matowy welon, pozostawiając usta nawilżone
  Tak, szminka jest matowa, z nawilżeniem też bym nie przesadzała. Może i nie wysusza, ale jeśli masz suche skórki to niestety je podkreśli. Ale to raczej norma w przypadku matowych szminek.

 • Produkt bez parabenów i nie testowany na zwierzętach
   
  Pixi by Petra MatteLast Liquid Lip Pleasing Pink
   
  A poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się szminka Pixi MatteLast w odcieniu Pleasing Pink, tak po 10min od nałożenia na usta. Aplikator jest naprawdę fajny - nabiera odpowiednią ilość kosmetyku (dzięki czemu nie osadza się na zębach) i łatwo obrysować usta. Ośmielę się stwierdzić, że da się nawet ładnie ją zaaplikować bez lusterka. Po kilku chwilach zastyga na mat, ale nie na skorupkę. Kolor bardzo dobrze kryje, ale wcale nie jest oczywisty.  Moje usta mają różny odcień (zależnie od pory roku, samopoczucia itp) i w zależności od wyjściowego odcienia szminka prezentuje się inaczej. Nie jest to jednak taki "barbiowy róż". Jest wyraźny, ale nie tandetny.

  Swatche Pixi MatteLast Liquid Lip Pleasing Pink Swatche Pixi MatteLast Liquid Lip Pleasing Pink na ustach Swatche Pixi MatteLast Liquid Lip Pleasing Pink na ustach
  Swatche Pixi MatteLast Liquid Lip Pleasing Pink na ustach
   
   
   

  2. Szminka Pixi by Petra, MatteLast - test kubka  

  Pierwszy test to test kubka. Wyobraź sobie, że wybierasz się na jakieś służbowe spotkanie bądź randkę, bierzesz łyk kawy, a na kubku pozostaje wyraźny odcisk Twojej szminki, Niefajnie, co? Poza tym pewnie zastanawiasz się czy wszystko co miałaś na ustach znalazło się właśnie na filiżance? ;)
  Powiem szczerze, że gdy jestem w domu czy u przyjaciół, ślady na kubku nie robią na mnie wrażenie. Zwracam jednak na  to uwagę, gdy mam jakieś ważniejsze wyjście.
   

  Czy Pixi MatteLast przeszła test kubka?

  Testu oczywiście nie przeprowadzałam od razu po nałożeniu szminki. Odczekałam paręnaście minut aż szminka całkowicie zmatowieje i zintegurje się z ustami.
  Efekt? Jest ok. To znaczy jakiś ślad jest, ale ledwie widoczny. Ja uznałabym za zaliczone ;)
   Pixi MatteLast Liquid Lip test kubka
  Pixi MatteLast Liquid Lip ślady na kubku

   

  3. Szminka Pixi by Petra, MatteLast - test herbaty


  Drugi test to test herbaty. Zrobiłabym test kawy, ale rzadko pijam więc nie chciałam się zmuszać. Czy to jednak robi wielką różnicę nie sądzę?

  Czy Pixi MatteLast przeszła test herbaty?

  Efekt? Uważam, że jest super. Szminka dalej wygląda ładnie. Być może kolor nieco zszedł, ale jeśli już  to bardzo równomiernie. Według mnie, nadal prezentuje się super.
   
  Pixi MatteLast Liquid Lip po wypiciu herbaty
  Pixi MatteLast Liquid Lip test herbaty
   
    

  4. Szminka Pixi by Petra, MatteLast - test pączka

  To teraz cięższy kaliber. Test pączka! Jestem ciekawa, czy w ogóle jakakolwiek szminka przejdzie go w świetnym stanie.
  PS. Chciałam zrobić test loda, ale chyba zabrzmiałoby nieco dwuznacznie 😂
   

  Czy Pixi MatteLast przeszła test pączka?

  Efekt? Chyba niestety poległa. To już nie wygląda dobrze.... Podejrzewam, że podobnie skończyło by się np. zjedzenie pizzy. Niestety tłusty pączek + oblizywanie (kto potrafi zjeść pączka bez oblizywania niech się zgłosi ;) niemal całkowicie zjadło szminkę i to zdecydowonie czas na nałożenie nowej warstwy.

  Pixi MatteLast Liquid Lip test pączka
  Pixi MatteLast Liquid Lip po zjedzeniu pączka
  Pixi MatteLast Liquid Lip po zjedzeniu pączka
  Pixi MatteLast Liquid Lip po zjedzeniu pączka
   
   

  5. Szminka Pixi by Petra, MatteLast  - po 2h (bez jedzenia i picia) 

  Wyobraźmy sobie sytuację, że idziemy jednak na ważną biznesową prezentację lub randko-spacer. Jak szminka będzie się prezentować po 2h bez jedzenia i picia?
   

  Czy Pixi MatteLast przeszła test 2h?

  Efekt? Po 2h szminka nadal była na miejscu, kolor wyglądał super. Jeśli kolor się "zjadał to bardzo równomiernie. Według mnie, rezultat na plus.

  Pixi MatteLast Liquid Lip po 2h
  Pixi MatteLast Liquid Lip po 2 godzinach Pixi MatteLast Liquid Lip test 2h

   

  6. Szminka Pixi by Petra, MatteLast - po 6h (z jedzenie i piciem)

  Ostatni test to obraz tego, jak szminka prezentuje się po 6 godzinach. Nie sądzę, żeby ktoś wytrzymał 6h w ciągu dnia bez jedzenia i picia więc bierzmy pod uwagę standardowy dzień. Nie pilnowałam tego, ani co piję, ani co jem, ani czy siedzę w domu, czy wychodzę. Jak szminka prezentowała się po tych 6 godzinach? 

  Czy Pixi MatteLast przeszła test 6h?

  Efekt? W przypadku zwykłej szminki taki efekt by mnie nie zdziwił, ale szminka teoretycznie jest długotrwała... Właśnie dlatego wolę mniejsze obietnice, niż te ogromne i niespełnione.

  Pixi MatteLast Liquid Lip test 6h
  Pixi MatteLast Liquid Lip po 6 godzinach
  Pixi MatteLast Liquid Lip po 6 godzinach
   

  7. Podsumowanie

  Gdyby to była "zwykła szminka" to podejrzewam ocena byłaby inna. Jednak jak na długotrwałą szminkę nie ma chyba rewelacji? Jestem ciekawa jak Wy ją ocenicie!

   

  Nazwa: Pixi by Petra, MatteLast, odcień: Pleasing Pink
  Gdzie można kupić: Lookfantastic.pl, zalando.pl
  Cena: 69zł/30ml (obecnie w promocji 48,30zł)
  → Inne blogerki o Pixi Matte Last: 1.W blasku marzeń , 2.Dobre Dla Urody
  Sprawdź na CENEO:


  Podoba Wam się taki pomysł na test trwałości? Jaką szminkę chcielibyście zobaczyć w następnej kolejności?

  Komentarze