Rękawiczki dotykowe - jak zrobić? {rękawiczki do smatrfona DIY + kilka sklepowych propozycji}

Rękawiczki dotykowe pozwalające obsługiwać smartfona to świetna rzecz - nie ma nic gorszego niż przemarznięte ręce. Gdzie szukać rękawiczek do ekranów dotykowych? I jak zwykłe rękawiczki przerobić na dotykowe? To prostsze niż myślisz!


Rękawiczki dotykowe - jak zrobić? {rękawiczki do smatrfona DIY + kilka sklepowych propozycji}


Ekran dotykowy to genialny wynalazek. Nie wiem czy na chwilę obecną byłabym w stanie przerzucić się na stary model telefonu, choć z sentymentem wspominam swojego Sony Erricsona ;) 
Ale zimą pojawia się problem. Gdy tylko temperatura spadnie poniżej zera, nigdzie nie ruszę się bez rękawiczek, a przymusowe ich zdjęcie jest dla mnie ogromną karą. Co jednak zrobić gdy ktoś dzwoni, przyjdzie SMS na który chcesz odpisać, albo po prostu musisz coś sprawdzić? 
Jeśli nie muszę to na spacerze nie sięgam po telefon. Spacer to dla mnie spacer - czas odpoczynku, czas kiedy można porozmyślać lub porozmawiać z drugą osobą, która idzie razem ze mną. Nie wiem czemu, ale bardzo często telefon wybija mnie z rytmu i zdecydowanie odbiera przyjemność z przechadzki (pomijając fakt, że ciężko podzielić uwagę i ogarnąć co dzieje się dookoła). Zauważyłam także, że właśnie na spacerze wpada mi do głowy najwięcej pomysłów - i nie chodzi mi tylko  sprawy blogowe, ale także pomysły na rozwiązanie jakichś problemów - zaprzątanie myśli telefonem całkowicie mi to zaburza. Pokrywałoby się to z filmikiem, który jakiś czas obejrzałam na TED - jeśli nie widziałaś to polecam film Chcesz być bardziej kreatywny? Idź na spacer! 
Czasami jednak się zdarza, że telefon wyjąć muszę - np. gdy ktoś dzwoni lub chcę sprawdzić coś na mapie (dobrze, że są Google Mapy, bo to mnie często ratuje w obcym mieście;) 
W takiej sytuacji do wyboru są trzy opcje - zdejmujesz rękawiczki, korzystasz z rysika lub inwestujesz w rękawiczki dotykowe. Oczywiście bez rękawiczek smartfona obsługuje się najłatwiej, jednak przy dużym mrozie nie jest to zbyt przyjemne ;) Z kolei rysik z pewnością bym zgubiła... Dla mnie więc trzecie wyjście jest najlepsze. 


Gdzie kupić rękawiczki dotykowe do smartfona?

W sklepach na szczęście coraz częściej pojawiają się rękawiczki umożliwiające obsługę ekranów dotykowych. Ja swoje (nie te ze zdjęcia) kupiłam w Tesco - nie dość, że bardzo tanie to jeszcze w dwupaku. Jeśli szukasz najprostszych i najtańszych to polecam zajrzeć właśnie tam lub do KIKa - klasyczne, polarowe rękawiczki umożliwiające obsługę smartfona dostaniesz za 10-15zł. 
Jeśli chodzi o sklepy internetowe to największe wrażenie zrobił na mnie YUPS - mają naprawdę sporo fasonów i atrakcyjne ceny. Patrząc na ilość rodzajów rękawiczek dotykowych to zdecydowanie rządzi - niestety nigdy jeszcze nie miałam okazji robić tam zakupów więc nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat jakości samych produktów jak i obsługi. 
Poniżej możesz zobaczyć kilkanaście propozycji rękawiczek dotykowych, jakie udało mi się znaleźć w sieci i które przykuły moją uwagę :) Jak widać można znaleźć zarówno skórzane, dzianinowe i polarowe. Na razie nie każdy sklep posiadający w ofercie rękawiczki, ma także dotykowe, ale coś mi się wydaje, że niedługo to będzie normą.

KAZAR

Rękawiczki dotykowe skórzane KAZAR

4FRękawiczki dotykowe sportowe 4f

GINO ROSSI

Rękawiczki dotykowe skórzane Gino Rossi

 
 QUIOSQUE
Rękawiczki dotykowe

YUPS

Rękawiczki dotykowe do smartfona Yups

ZALANDO

Rękawiczki dotykowe do ekranów dotykowych ZalandoRękawiczki dotykowe DIY - jak zrobić?

Mimo, że wybór jest duży to nie zawsze udaje się znaleźć dokładnie takie, jakie chcemy. Być może posiadasz rękawiczki, do których masz sentyment lub wypatrzyłaś w sklepie takie, które idealnie pasują ci do stylizacji, ale dotykowe nie są. Nie musisz od razu z nich rezygnować. Czasem ciężko znaleźć identyczne, które jednocześnie będą umożliwiały obsługę smartfona, a bez problemu każde z nich można w prosty sposób zmienić w dotykowe! Jak?

Ja niedawno kupiłam grube, mięsiste rękawiczki w Biedronce. Były dokładnie takie jakie chciałam - szare i bardzo ciepłe ;) Niestety nie były dotykowe więc postanowiłam dodać im tą funkcję. 
Do zrobienia rękawiczek dotykowych potrzeba tak naprawdę jednej rzeczy (oprócz rękawiczek rzecz jasna) - nici przewodzącej. W moim mieście nie znalazłam jej stacjonarnie, ale spokojnie można ją kupić w internecie np. w NettigoKamami czy Botland. Ja kupiłam w pierwszym sklepie, bo była możliwość zamówienia konkretnej długości, a nie całej szpulki (taniej wyjdzie się na to z kimś złożyć, by rozłożyć koszt wysyłki).

Rękawiczki dotykowe jak zrobić ? DIY

Gdy masz już nić wystarczy na palcu rękawiczki zrobić parę przeciągnięć nitką i gotowe! Do tego nie trzeba mieć wielkich zdolności, choć jeśli masz do tego dryg możesz wyszyć sobie serduszko, kwadracik czy inny dowolny kształt. Jak widać (a może nawet nie widać?) na mojej rękawiczce zrobiłam naprawdę malutkie przeszycie, a to już pozwala bez problemu korzystać ze smartfona.
Tanie, proste i funkcjonalne!

Rękawiczki dotykowe do smartfona jak zrobić ? DIY
Rękawiczki dotykowe do smartfona jak zrobić ? DIY

Jestem ciekawa czy używacie smartfonów na mrozie? Korzystacie wtedy z rękawiczek dotykowych, rysika czy wolicie po prostu zdjąć rękawiczki?

Komentarze