Makijaż dla okularnicy cz. I

Ponieważ sama noszę okulary, postanowiłam napisać o makijażu dla okularnicy. Zebrałam znalezione i zasłyszane porady w jednym miejscu. Dzisiaj znajdziecie porady dla dziewczyn z "minusami", a w następnym z "plusami".

Każdy kto nosi okulary „minusy” dobrze wie że szkła pomniejszają ich oczy. Dlatego makijaż w tym przypadku musi je wydobyć i powiększyć. Dlatego: 

1. Postaw na wyrazistą kolorystykę cieni -  używając cieni w wyrazistym kolorze, optycznie je powiększasz.  Najlepiej wybierz dwa odcienie – jasny (rozprowadź go na górnej powiece aż do linii brwi oraz w wewnętrznych kącikach) i ciemny (pociągnij szeroką kreską na górnej powiece, zaczynając od 3/4 jej długości ku zewnętrznemu kącikowi). Wewnętrzne kąciki rozświetl białym lub jasnoróżowym cieniem.

2.  Zrezygnuj raczej z czarnych, grubych kresek - postaw na łagodne i miękkie linie. Najlepiej delikatnie zaznacz krawędź górnej powieki, np. kremowym eyelinerem, od połowy oka do zewnętrznego kącika.  

3. Podkręć rzęsy zalotką, to otworzy oko. Rzęsy starannie wytuszuj maskarą pogrubiającą.

4. Jeśli nosisz minusowe szkła, wybieraj cienie opalizujące, z drobinkami odbijającymi światło.

5. Pamiętaj, że okulary odwracają uwagę od oczu, więc postaw na podkreślenie brwi. Powinny być delikatnie wyregulowane, zadbane i ładnie ułożone.

6.  Na nasadę nosa nałóż dwie lekkie warstwy podkładu – w tym miejscu kosmetyk jest narażony na ścieranie.

7.Minusowe soczewki sprawiają, że mankamenty typu bruzdy, zmarszczki, sińce, opuchlizny widać wyraźniej. Dlatego skorzystaj z jasnego korektora, najlepiej o właściwościach napinających i nawilżających skórę.

Przykładowe makijaże:
źródło: www.stylistka.pl
źródło: www.groupon.pl
źródło: www.zdrowienonstop.pl
źródło. www.drogeria.biz

Kilka filmików instruktażowych:

Komentarze

Prześlij komentarz

Jestem wdzięczna za każdy pozostawiony komentarz - to niezwykle motywuje do dalszego pisania!